27 خرداد 1394

فضائل ماه مبارک رمضان در کلام رهبر انقلاب

مولف: زهرا اسدپور   /  دسته: فرهنگی   /  رتبه دهید:
5

انتشارات انقلاب اسلامی همزمان با فرارسیدن ماه مبارک رمضان اقدام به معرفی کتاب «آداب روزه‌داری، احوال روزه‌داران» شامل بیانات رهبر معظم انقلاب درباره ماه میهمانی خدا کرده است.

تسنیم: شروع ماه مبارک رمضان، در حقیقت عید بزرگى براى مسلمانان است و جا دارد که مؤمنین، ورود این ماه را به هم تبریک بگویند و یکدیگر را به استفاده‌ هرچه بیشتر از این ماه توصیه کنند. چون ماه ضیافت الهى است، در این ماه فقط مؤمنین و کسانى که اهل ورود در این ضیافتند، بر سر سفره‌ پروردگار منّان و کریم مى‌نشینند. این، غیر از سفره‌ى عام کرم الهى است که همه‌ انسان‌ها، بلکه همه‌ موجودات عالم از آن بهره‌مندند؛ این، سفره‌ى خواص و ضیافت خاصان پروردگار است.

رمضان؛ ماه خودسازی و عبادت

ماه رمضان، بهار خودسازی و عبادت، بهار قرآن، بهار توجّه و ذکر و استغفار و استغاثه‌ی به خدا، در پیش است؛ آن را قدر بدانید. همه‌ قشرهای مردم مخصوصاً جوانان ماه رمضان را مغتنم بشمارند، به خدا پناه ببرند، هدایت و عنایت او را طلب کنند، به او اتّکال نمایند و از دشمنانش ذره‌ای واهمه نکنند.

درباره‌ کتاب

کتاب «آداب روزه‌داری، احوال روزه‌داران» از بیانات حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای(مدّظلّه‌العالی) رهبر معظّم انقلاب اسلامی، در ۴۲۲ صفحه به مبلغ ۱۲۰۰۰ تومان در قطع رقعی به کوشش علیرضا مختارپور قهرودی توسط انتشارات انقلاب اسلامی در بهار سال جاری تجدید چاپ شد.

کتاب حاضر گزیده‌ای از مجموعه‌ توصیه‌ها، نصایح، تحلیل‌ها و مواعظی است که در ماه‌های رمضان در طول ۲۲ سال گذشته از سال ۱۳۶۹ تا ۱۳۹۰ در بیانات معظّمٌ‌له ارائه شده است.

برگرفته از رجانیوز

تعداد مشاهده (383)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره مطلب "فضائل ماه مبارک رمضان در کلام رهبر انقلاب"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید