30 فروردین 1394

چهار گام تا سلامتی/ دایره‌المعارف تغذیه‌درمانی‌ بر پایه‌ی طب قرآنی

مولف: زهرا اسدپور   /  دسته: علمی - فرهنگی   /  رتبه دهید:

چهار گام تا سلامتی/ دایره‌المعارف تغذیه‌درمانی‌ بر پایه‌ی طب قرآنی

کتاب «در جستجوی سلامتی» حاصل پژوهش‌های بیست‌وپنج‌ساله درباره‌ی تغذیه و درمان بیماری‌ها، بر اساس آیات و راویات است. اگر نگوییم این کتاب بهترین گزینه برای اصلاح تغذیه و درمان بسیاری از بیماری‌های شایع است، بي شک یکی از بهترین گزینه‌هاست. شما در این کتاب با حرف‌ها و دستورات کلی مواجه نمی‌شوید بلکه اطلاعات جزئی و راهکارهای عملی از نقاط قوت آن است.
امروزه حفظ سلامتی و پیشگیری از ابتلای به بیماری‌ها به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های خانواده‌ها تبدیل شده است. تغذیه‌ی صحیح و سالم یکی از ارکان اصلی تضمین سلامت خانواده است. اما این رکن اساسی چگونه تأمین می‌شود؟ بسیاری از مردم گمان می‌کنند که اگر فست‌فود و نوشیدنی‌های مضر را حذف کنند و خوراکی‌های سالم مصرف کنند، همه‌ی مشکلات حل شده است؛ ولی احتمالاً برای شما هم اتفاق افتاده که با مصرف برخی اغذیه‌ی سالم و حتی گیاهی، یا سیستم گوارشی‌تان دچار مشکل شده یا عوارضی در پوست یا احوال روحی‌تان ایجاد شده است. راهکار مقابله با این مشکلات چیست؟ تنها راهِ سالم، بدون مصرف هرگونه داروی شیمیایی، ایجاد هماهنگی بین ساختمان بدن هر فرد و خوراکی‌ها و نوشیدنی‌هایی است که در طول روز وارد بدن می‌شود.
 
اما از میان انبوه اطلاعات و کتاب‌هایی که در این زمینه توسط طب سنتی و طب مدرن نگاشته شده، چگونه به راهکارهای مناسب برای اصلاح تغذیه‌ی خانواده برسیم؟
 
بی‌شک در شناخت جسم انسان و راه حفاظت از آن، اولویت در توجه به آیات و روایات است. زیرا آنکه انسان را آفریده، بیش و پیش از هر کس، بهتر، راه سلامتی او را می‌داند. جسم سالم و بانشاط، خودبه‌خود بسیاری از کسالت‌ها و مشکلات روحی و معنوی را نیز برطرف می‌کند.
 
کتاب «در جستجوی سلامتی» حاصل پژوهش‌های بیست‌وپنج‌ساله درباره‌ی تغذیه و درمان بیماری‌ها، بر اساس آیات و راویات است. اگر نگوییم این کتاب بهترین گزینه برای اصلاح تغذیه و درمان بسیاری از بیماری‌های شایع است، بي شک یکی از بهترین گزینه‌هاست. شما در این کتاب با حرف‌ها و دستورات کلی مواجه نمی‌شوید بلکه اطلاعات جزئی و راهکارهای عملی از نقاط قوت آن است.
 
با این کتاب که خلاصه‌ی کاملی از چهار کتاب «پانزده‌روز تا سلامتی»، «عسل درمانی»، «ارمغان تندرستی» و «کلید ورود به طب قدیم» می‌توانید گام به گام به سلامتی و نشاط نزدیک شوید.
 
گام اول: ۱۵ روز تا سلامتی
 
در این بخش ابتدا به ساختمان کلی بدن انسان و پس از آن به طبع‌های انسان‌های مختلف پرداخته شده و غذاهای مفید و مضر برای هر مزاج معرفی شده است. این بخش شامل فصولی همچون: ساختمان بدن انسان، طبع‌های انسان و اخلاط اربعه، طبع‌های گوناگون مواد غذایی، پاکسازی بدن از سموم، اصول پیشگیری و اصلاح مزاج و... می‌باشد.
 
گام دوم: ارمغان تندرستی
 
این بخش که خود مجموعه‌ای مفصل از نحوه‌ی طبخ و تهیه‌ی انواع غذاها، پلوها، خورش‌ها، دلمه‌ها، کتلت‌ها، آش‌ها، سس‌ها، سالادها، مرباها، بستنی‌ها، شکلات‌ها و نوشیدنی‌های سرد و گرم است، همچون یک کتاب جامع آشپزی، این امکان را به خانم‌ها می‌دهد که متناسب با طبع‌های مختلف، انواع غذاها و نوشیدنی‌ها و دسرهای مختلف را البته به روش سالم تهیه نمایند.
 
گام سوم: عسل درمانی
 
این بخش کتاب نیز ضمن آشکار کردن تأثیرات شگفت‌انگیز عسل در درمان بسیاری از بیماری‌های شایع و خاص، دستوراتی را برای بهره‌مندی از این ماده‌ی شفابخش ارائه می‌کند. عسل چیزی است که می‌تواند با برنامه‌ی صحیح جای ثابتی در تغذیه‌ی خانواده بیابد.
 
گام چهارم: کلید ورود به طب قدیم
 
مؤلف در این بخش ذیل چهار فصل: طب قدیم، طب مدرن، داروهای گیاهی و داروهای شیمیایی با ارائه‌ی اطلاعاتی نسبتاً جامع، این امکان را به خواننده می‌دهد تا ضمن آشنایی با طب قدیم و جدید، در زمان ابتلای به بیماری با آگاهی بیشتری نسبت به روش درمان تصمیم بگیرد.
 
این کتاب که توسط جمشید خدادای تألیف و توسط نشر شهر به زیور طبع آراسته شده، با استقبال مخاطبان، تاکنون در شمارگان ۲۲۵۰۰ نسخه منتشر شده و به چاپ هشتم رسیده است.
 
این کتاب ۸۴۰ صفحه‌ای، بی‌شک می‌تواند در هر آشپزخانه‌ای جای ثابتی داشته باشد چراکه تنوع و کثرت موضوعات و مطالب، آن را به «دایره‌المعارف تغذیه‌درمانی‌ بر پایه‌ی طب قرآنی» تبدیل کرده است و رجوع چندین‌باره در طول روز به آن را ضروری می‌نماید.
 
فقط مراقب باشید اطلاعات فراوان و جالب این کتاب آنچنان شما را مشغول به خود نکند که تورق آن، شما را از انجام کارهای روزانه غافل کند! اگر باور ندارید کافی است نگاهی به فهرست این کتاب بیندازید.
 
دانلود پی دی اف فهرست کتاب: fehrest.pdf
 
حالا اگر شما هم دوست دارید تا این کتاب را بخوانید می‌توانید عدد ۵۲۸ را به شماره ۱۰۰۰۶۸۷۱ ارسال کنید تا این کتاب ۳۰هزار تومانی را با فقط ۴۰۰۰ تومان هزینه ارسال (مجموعا ۳۴هزار تومان) در سرتاسر کشور دريافت نماييد
منبع: رجا نیوز

تعداد مشاهده (490)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره مطلب "چهار گام تا سلامتی/ دایره‌المعارف تغذیه‌درمانی‌ بر پایه‌ی طب قرآنی"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید