8 مهر 1393

شخصیت شناسی از روی عطسه!

مولف:   /  دسته: فرهنگی   /  رتبه دهید:
5


 

معمولاً چگونه عطسه می‌کنید؛ بلند یا کوتاه؟ تا به حال فکر کرده‌اید که شاید همین مدل عطسه کردن می‌تواند بسیاری از ویژگی‌های شخصیتی شما را نشان دهد؟!


«پاتی‌وود» یکی از برترین متخصصان زبان بدن، جزییات جالبی در مورد نحوه عطسه کردن اظهار کرده است. او معتقد است كه شخصیت هر فرد از نحوه عطسه کردن او قابل کشف است. این متخصص برای اثبات این نظریه خود، مطالعه‌ای را انجام داد؛ مطالعه‌ای که در آن 547 فرد داوطلب شرکت کردند و نتایج آن نشان داد، شخصیت‌های مختلف به شکل‌های مختلفی عطسه می‌کنند. دکتر پاتی وود که این پژوهش را انجام داده، می‌گوید؛ 4 نوع مختلف عطسه کردن وجود دارد و عطسه افراد، مطابق با شخصیت‌های آن‌هاست. بنا به گفته دکتر فردریک لیتل، پرفسور دانشگاه بوستون، یک الگوی ذاتی برای روش عطسه کردن انسان‌ها وجود دارد که به احتمال زیاد، ژنتیکی و موروثی است، بنابراین خیلی هم بعید نیست که عطسه کردن وابسته به شخصیت فرد باشد.

آرام‌های محبوب

ترجیح می‌دهید كه به صورت تک، عطسه کنید و هنگام عطسه، رویتان را از دیگران برگردانید تا مبادا باعث آزار آن‌ها شوید؟

گرم و دوست‌داشتنی هستید: شما شخصیتی گرم و دوست‌داشتنی دارید و سعی می‌کنید با همه در حالت صلح باشید تا آرامشتان به هم نخورد. مهم‌ترین چیز در زندگی شما ارتباطاتی است که با اطرافیانتان دارید.

از بحث و جدل بیزارید: از بحث و جدل بیزارید و حاضرید هر کاری بکنید که با اطرافیان، دچار تضاد نشوید، زیرا ارتباط را دوست دارید، حتی بعضی اوقات حاضرید از حق خود بگذرید، هیچ چیزی نگویید و خواسته‌های شخصیتان را مطرح نکنید تا همچنان آرامش را حفظ کنید.

شخصیت وابسته‌ای دارید: بسیار وفادارید و همیشه آرام هستید، البته شخصیت وابسته‌ای دارید و کمی پیشرو بودن برایتان سخت است. همه اطرافیانتان می‌گویند كه شما شنونده خوبی هستید، با این حال گاهی فکر می‌کنید که از همه جدا افتاده‌اید و احساس بیگانگی دارید. به همه کمک می‌کنید، شخصیت حمایت‌گری دارید و بیشتر اوقات خیلی خوب اطرافیان را تغذیه می‌کنید.

اهل قیل و قال نیستید: این گروه در حوزه کاری، آرام هستند و ممکن است تأثیر چندانی در جمع نداشته باشند، ولی همین منش آرام آن‌ها باعث می‌شود كه همگان آن‌ها را دوست داشته باشند. در حوزه اجتماعی نیز پرهیز از تجمع و قیل و قال‌های روزانه، شعار اصلی آنان است، ولی در این بین، انجام دادن کارها و وظایف اصلی که بر عهده آن‌هاست به هیچ وجه فراموش نمی‌شود.

فرمانده‌های پرانرژی

معمولاً جوری عطسه می‌کنید که جلب توجه می‌شود، مثلاً بلند یا چند تا پشت هم؟

روی همه تأثیر می‌گذارید: شما یک رهبر کاریزماتیک هستید، یعنی اطرافیانتان از صمیم قلب دوست دارند كه فرمان‌های شما را اجرا کنند. در واقع شما آنقدر می‌توانید روی دیگران تأثیر بگذارید که به طور ناخودآگاه، آن‌ها همان‌طور برخورد می‌کنند که شما دوست دارید. از طرف دیگر، به شدت شخصیتی خلاق دارید و همیشه ذهنتان پر از ایده‌های ناب و غیرتکراری است.

به همه انگیزه می‌دهید: اطرافیان، شما را به عنوان یک فرد بابصیرت می‌شناسند؛ کسی که پر از الهام است و می‌تواند انگیزه‌بخش دیگران باشد، زیرا آنقدر پر از فکرهای تازه و انرژی است که هر کسی را به فعالیت ترغیب می‌کند.

رابطه‌ها برایتان مهم است: به رابطه‌هایتان اهمیت زیادی می‌دهید و سعی می‌کنید همیشه آن‌ها را به عنوان یک بخش مهم از زندگی خود حفظ کنید، از آشنایی با افراد جدید استقبال می‌کنید و همیشه به دنبال فرصت‌های نو می‌گردید، برایتان مهم است که زندگی‌تان حالت تکراری پیدا نکند.

خوش‌بین هستید: در زندگی خوش‌بین هستید و خیلی اوقات تصمیم می‌گیرید کاری را شروع کنید که خیلی‌ها انجام آن را درست نمی‌دانند، زیرا به هر صورت یک کار جدید می‌تواند در زندگی یکنواخت شما تغییراتی به وجود آورد، اما کسی نمی‌تواند شما را ترغیب به انجام چنین کارهایی کند.

وقتی خوشحالید، همه می‌فهمند: از آن دسته آدم‌هایی هستید که تمام احساساتشان در چهره‌شان نمایان است و همه می‌توانند بفهمند که خوشحالید یا ناراحت، متعجب هستید یا هیجان‌زده یا... شما روراست هستید و همه می‌توانند به راحتی به شما اعتماد کنند.

از حرف زدن لذت می‌برید: خیلی شمرده و با مهارت صحبت می‌کنید و از ارتباط و حرف زدن، لذت می‌برید حتی اگر این حرف زدن پشت تلفن باشد یا بر سر میز غذا یا بیرون از خانه در محیط‌های عمومی.

 

 

محافظه‌کاران تنها و قانون‌گرا

هنگام عطسه، بیشتر از دیگر گروه‌ها جلوی دهان خود را می‌گیرید؟

دقیق و محتاطید: شما فرد دقیق و محتاطی هستید، از آن دسته از افرادی که همیشه سعی می‌کنند قبل از اینکه سخنی به زبان بیاورند، خوب فکر می‌کنند تا مبادا پشیمان شوند یا حرفی بزنند که حساب شده نباشد. به همه جزئیات توجه می‌کنید، حواستان را جمع می‌کنید و می‌توانید اشتباهات کوچک دیگران را پیدا کنید و به راحتی مچشان را بگیرید. البته همیشه این شانس را ندارید که بتوانید همه چیز را درست كرده و یا اشتباهات را رفع و رجوع کنید.

تنهایی را ترجیح می‌دهید: کتاب‌های سطحی را دوست ندارید، بیشتر کتاب‌هایی برایتان جذابیت دارد که شما را به فکر وادارد و بتوانید از آن‌ها چیزی بیرون بکشید و ساعت‌ها مغزتان را مشغول کند. شما را می‌توان از آن دسته افرادی دانست که بسیار با اندیشه هستند و می‌توان روی نظر آن‌ها حساب کرد. بیشتر دوست دارید برای خودتان کار کنید، چرا که تنها بودن را به هر چیزی ترجیح می‌دهید و بهترین لحظات برای شما زمان‌هایی است که در خانه تنها هستید و استراحت می‌کنید.

پایبند قانون هستید: این افراد کاملاً پایبند قانون هستند و کم پیش می‌آید که آن‌ها را بی‌اعتنا به قانون و مقررات ببینید، البته همان طور که خودشان این قدر به قوانین اهمیت می‌دهند، انتظار دارند که دیگران هم مانند آن‌ها باشند و در نتیجه از قانون‌گریزی مردم، به شدت عصبی می‌شوند.

مایه قوت قلب هستند: در حوزه اجتماعی و در جمع دوستان، حضورشان همیشه مایه قوت قلب است، هر چند که در برخی از اجتماعات دوستانه که بسیار صمیمی است، حضور این افراد به منزله آن است که بسیاری از موارد معاشرتی که ممکن است در جمعی این‌چنینی نادیده گرفته شود، باید رعایت شود و این کار ممکن است برای برخی افراد، خوشایند نباشد.

مدیران سریع

جلوی عطسه خود را می‌گیرید اما گاهی هم عطسه‌های بلندی می‌کنید؟

سریع تصمیم می‌گیرید: شما سرعت عمل بالایی دارید و می‌توانید به سرعت و بجا تصمیم بگیرید، البته انتظار دارید دیگران هم مثل شما باشند و اگر فردی از اطرافیانتان نتواند به راحتی تصمیم بگیرد، برایتان قابل درک نخواهد بود. از طرف دیگر، سعی می‌کنید کارهایتان را جوری برنامه‌ریزی کنید که بیشترین کارایی و بازدهی را داشته باشید، بدون اینکه خیلی پیچیده شود. از نظر شما کسی در زندگی موفق است که تنها تکیه‌اش به خودش باشد و هیچ‌گاه اتمام کار را به فردی دیگر نسپارد.

مدیر خوبی هستید: شما می‌توانید یک مدیر و رئیس خوب هم باشید، زیرا تمام ویژگی‌های یک مدیر موفق در شما پیدا می‌شود از قاطعیت گرفته تا قدرت و توانایی فرمان دادن. شما اعتقاد دارید تا تمام شدن یک کار، همه باید با همکاری هم به سرعت کار کنند، از نیمه‌کاره رها کردن متنفرید. نیروهای نیرومند برایتان قابل تحسین هستند و همه جا به دنبال چنین مواردی می‌گردید. از اینکه به کسی ظلم کنید متنفرید و سعی می‌کنید كه همیشه عدالت را رعایت کنید، از طرفی اگر هم کسی عدالت را در مورد شما اجرا نکند، عصبی می‌شوید.

باید برنامه‌ریزی کنید: شما در حوزه اجتماعی، ممکن است محبوبیت دیگر گروه‌ها را نداشته باشید، اما در موقعیت‌های مختلف اجتماعی اگر بتوانید پایه‌ریزی و برنامه‌ریزی خوبی داشته باشید، قادر خواهید بود «خود» واقعی خویش را به نمایش بگذارید.

منبع: تبیان

تعداد مشاهده (672)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره مطلب "شخصیت شناسی از روی عطسه!"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید