24 آبان 1395

نقدی بر نظریه داروین

مولف: زهرا اسدپور   /  دسته: دینی   /  رتبه دهید:
5

نظریه داروین:  

داروین نظریه ی تکامل نسل انسانها از میمونها رو مطرح کرد و گفت که انسانها تکامل یافته ی میمونها هستن و الان به شکل امروزی مبدل شدن! اما امروز میخوام دلیلی رو که برخی از مذهبیون از آیات قرآن برداشت میکنن و با اون میخوان بگن که نظریه داروین غلط هست رو براتون مطرح کنم. اما جالب اینه که دلیل همین مذهبیون هم قابل رد هست و نمیشه به اون استناد کرد مگه اینکه دلیل محکم تری برای رد نظریه ی آقای داروین بیاریم. پس ابتدائا دلیل مخالفان آقای داروین رو مطرح میکنم و بعدشم این دلیل رو رد میکنم. سپس با یک دلیل عقلی و یک دلیل قرآنی اثبات میکنم که نظریه ی آقای داروین باطل و غلطه.

بعضی از متدینین اومدن و استناد کردن به آیه ی « إِنَّ مَثَلَ عیسى‏ عِنْدَ اللَّهِ کَمَثَلِ آدَمَ خَلَقَهُ مِنْ تُرابٍ» آل عمران-159    یعنی: «همانا مثل عیسی نزد خداوند همانند مثل آدم است که خداوند اورا از خاک آفرید». برخی ها به این آیه استناد میکنن و میگن که طبق این آیه، انسان از خاک آفریده شده و لذا نظریه ی آقای داروین درباره اینکه انسانها از نسل میمونها هستند غلطه. چون قرآن گفته که انسانها از خاک آفریده شدن نه از میمونها.

اما باید عرض کنم که این جواب متدینان، جواب قانع کننده ای نیست و نمیتونه باعث رد نظریه ی آقای داروین باشه چون قرآن گفته که انسان رو از خاک آفریده و ممکنه که نظریه داروین درست باشه و انسان از نسل میمونها باشه و ماده ی اولیه خلقت میمونها(که انسانها طبق نظریه داروین از نسل اونها هستن)از خاک باشه. و اینها منافاتی باهم نداره.

 لذا این دلیل متدینین، نمیتونه دلیل قانع کننده ای برای رد نظریه ی آقای داروین باشه و نمیتونیم به اون استناد کنیم.

لذا باید دنبال دلایل محکمتری باشیم که بتونیم با اونها ، حرف آقای داروین رو نقض کنیم.

اولین دلیل: دلیل عقلی:

اگر این حرف و ادعای آقای داروین درست باشه که انسانها تکامل یافته ی میمونها هستن، باید این تکامل الان هم ادامه داشته باشه. یعنی اینکه اگه میلیونها سال پیش میمونها تکامل پیدا کردن و شدن انسان، الان که خیلی زمان بیشتری از اون دوران میگذره، باید میمونهای زیادی تکامل پیدا کنن و تبدیل بشن به انسان. ولی میبینیم که چنین اتفاقی نمی افته و هیچ میمونی تکامل پیدا نمیکنه و تبدیل به انسان نمیشه.

اگر این تکامل وجود داشت، حتی الان نباید یک میمون هم بر روی زمین می بود و باید همه ی اونها به انسان تبدیل میشدن ولی اینجور نیست.  نتیجه اینکه با یه دلیل عقلی معلوم میشه که نظریه آقای داروین فقط و فقط در حد یک نظریه ی باطل و غیرقابل استناد باقی میمونه.

دومین دلیل: دلیل قرآنی:

قرآن کریم میگه :«یا أَیُّهَا النَّاسُ اتَّقُوا رَبَّکُمُ الَّذی خَلَقَکُمْ مِنْ نَفْسٍ واحِدَةٍ وَ خَلَقَ مِنْها زَوْجَها وَ بَثَّ مِنْهُما رِجالاً کَثیراً وَ نِساء» نساء-1

یعنی:«ای مردم از پروردگارتان که شما را از یک وجود واحد(آدم)،آفرید و از(جنس او) همسرش را آفرید و از این دو مردان و زنان زیادی را پراکند، پروا کنید.»

یعنی اینکه خداوند متعال نسل انسانها رو از دونفر انسان اولیه، یعنی حضرت آدم و حضرت حوا میدونه.و نمیتونه این دونفر اولیه تکامل یافته میمونها باشن.

چون علاوه بر تصریح قرآن به اینکه خداوند آدم و حوا رو مستقیما آفریده و واسطه ای در کار نبوده، آیه ی دیگه ای هم بر این مطلب تاکید میکنه که همه ی موجودات برای انسان آفریده شدن و لذا امکان نداره که موجود پایین تر(میمون)، ارجحیت و افضلیت داشته باشه بر موجود برتر(انسان) بطوریکه موجود افضل(انسان) از موجود پست تر و پایین تر از خودش آفریده بشه!!!

اونم این آیه هست: «هُوَ الَّذی خَلَقَ لَکُمْ ما فِی الْأَرْضِ جَمیعا» بقره-29

یعنی: «او کسی است که هرآنچه که در زمین است را برای شما آفرید» .

نتیجه اینکه هم با دلیل عقلی و هم با دلیل قرآنی ثابت میشه که انسانها از نسل حیوانات و یا تکامل یافته ی اونها نبوده و نیستند.

تهیه و تنظیم برای سایت: سرکارخانم نشاط

تعداد مشاهده (457)       نظرات (0)

نظرات کاربران درباره خبر "نقدی بر نظریه داروین"


نظرتان را بیان کنید

نام:
پست الکترونیکی:
نظر:
کد بالا را در محل مربوطه وارد نمایید