12 بهمن 1398

همه برای امام بودند و امام برای همه و امت همراه امام برای خدا . . .

فجر انقلاب ، دمیدن خورشید استقلال و آزادی است . امام خمینی(ره)
خوش آمدی که با مقدمت، عطرآزادی به جای بوی باروت در فضای‏میهن اسلامی‏مان پیچید. قفس‏ها شکسته شد و نفس‏ها از زندان سینه‏ ها رهایی یافت. خوش آمدی که با آمدنت، سوز و سرما از شهر و دیارما ن‏گریخت، برفهای بهمن با حرارت ایمان و اخلاص، آب حیات شد
 
شرکت دانش آموزان آموزشگاه در  مراسم گرامی داشت سالروز ورود تاریخی حضرت امام خمینی رحمت الله علیه به میهن اسلامی در روز 12 بهمن 98
در آستانه چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی
 
 
مولف: زهرا اسدپور
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: فرهنگی - دینی

12 بهمن 1398

السلام ای حضرت سلطان عشق

ای آشنای غریب، ای عصمت هشتم، ای غریب الغربا، ای شمس الشموس و ای مولای من، کبوتر دل، بهانه کنان به سوی حرم تو پر می کشد و به سوی دانه های مِهری می رود که برایش می پاشی.
همزمان با شهادت مادر مهربان هستی حضرت زهرا سلام الله علیها  دانش آموزان آموزشگاه  به حرم مطهر رضوی مشرف شدند. گفتنی است دختران رضوی بعد از صرف صبحانه در مهمان سرای حضرت در فضایی معنوی از ویژه برنامه های ایام شهادت در رواق حضرت زهرا سلام الله علیها بهره مند شدند. 
 
مولف: زهرا اسدپور
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: فرهنگی - دینی

8 بهمن 1398

حضور مدیر دفتر شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه در آموزشگاه

آقای  حسن بالا سلیمان مدیر دفتر خمینی آفریقا شیخ ابراهیم زکزاکی، رهبر جنبش اسلامی نیجریه و روحانی شیعیان این کشور درآموزشگاه. روز دوشنبه مورخ 7 بهمن ماه مهمان آموزشگاه بود. وی در این دیدار به بیان نکاتی در خصوص امینت، ارزش های دینی، نعمت ولایت و ... برای دانش آموزان پرداخت.
لازم به توضیح است ابراهیم یعقوب زکزاکی متولد ۱۹۵۳رهبر جنبش اسلامی نیجریه است. وی دانش آموخته رشتهٔ اقتصاد است، او چندین بار در دههٔ ۸۰ و ۹۰ میلادی به زندان افتاد. سه پسر وی در راهپیمایی روز قدس ۲۰۱۴ در شهر زاریا به دست پلیس نیجریه کشته شدند. فعالیت‌های وی، منجر به گرویدن شماری از بومیان نیجریه به مذهب اهل بیت شده است.
وی از حدود ۳۰ سال پیش یعنی زمانی که انقلاب اسلامی در ایران در سال ۱۹۷۹به پیروزی رسید این مسئولیت را برعهده دارد. زکزاکی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، شیفتۀ امام خمینی(ره) شد و سال‌ها بعد به ایران آمد. و وقتی با لباس روحانیت به نیجریه بازگشت در منطقه‌ زاریا و کانو به تبلیغ تشیّع پرداخت.
 
مولف: زهرا اسدپور
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: فرهنگی - دینی

7 بهمن 1398

حال و هوای آموزشگاه در آستانه شهادت بانوی بی نشان حضرت زهرا سلام الله علیها

شکسته بال وپری زآشیانه می بردند
تن ضعیف غریبانه شبانه می بردند
جنازه ای که همه انبیاء قربانش
چه شد که هفت نفرمخفیانه می بردند

ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا (سلام الله علیها) تسلیت باد

آموزشگاه رنگ فاطمیه گرفت

بزرگ بانوی اسلام از منظر دنیای غرب

مولف: زهرا اسدپور
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: فرهنگی - دینی

6 بهمن 1398

حضور خانم سونیا فرای طلبه آلمانی مستبصر شده جامعه المصطفی در آموزشگاه

گوته، شاعر و نویسنده بزرگ آلمانی  که در زمینة اسلام و قرآن کریم و مضامین آن مطالعاتی داشته است، می گوید: ما اول، از قرآن رویگردان بودیم، ولی طولی نکشید که این کتاب توجه ما را به خود جلب نمود و به حیرت درآورد و بالاخره مجبور شدیم اصول و قواعد آن را بزرگ بشماریم و در مطابقت الفاظ با معانی بکوشیم. مرام و مقصد این کتاب بی اندازه قوی و محکم و مبانی آن بلند است و از این نظر ما را بیشتر به اهمیت و علو مقام خود جذب می نماید. با این وصف به زودی بزرگترین تأثیر خود را در تمام جهان نموده، نتیجة مهمی از خود به جا خواهد گذاشت و باز می گوید: به زودی این کتاب توصیف ناپذیر(قرآن)، عالم را به خود جلب نموده و تأثیر عمیقی در دانش جهان نهد و در نتیجه جهانمدار گردد.
حضور خانم سونیا فرای طلبه آلمانی مستبصر شده از
جامعه المصطفی در بین دانش آموزان آموزشگاه
 
مولف: زهرا اسدپور
0  نظر
رتبه خبر: 5
(1 نظر )
ارسال شده در خبر های: فرهنگی - دینی

3 بهمن 1398

تقدیر از دانش آموزان فعال نماز

تقدیر از دانش آموزان فعال نماز با حضور امام جماعت آموزشگاه با
جوایز بن کتاب و بلیط پارک ساحلی آفتاب
 
نمازهایت را عاشقانه بخوان،حتی اگر خسته ای یا حوصله نداری،
قبلش فکر کن چرا داری نماز میخونی؟؟؟
آن وقت کم کم لذت میبری از کلماتی که تمام عمرداری تکرارشون میکنی.
تکرار هیچ چیز جز نماز در این دنیا قشنگ نیست.
هـرگـز نـمـازت را تـرک مـکـن ،مـیـلیـون هـا نـفـر زیـر خـاک ،بـزرگ تـریـن آرزویـشـان بـازگـشت بـه دنـیـاست تـا سجـده کـنـنـد ...
ولـو یـک سـجـده ! 
مولف: زهرا اسدپور
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: فرهنگی - دینی

1 بهمن 1398

رفیق خوشبخت ما

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در توصیف خصوصیات سپهبد شهید قاسم سلیمانی: «اهل حزب و جناح و مانند اینها نبود، لکن بشدّت انقلابی بود. انقلاب و انقلابیگری خطّ قرمزِ قطعیِ او بود؛ این را بعضی‌ها سعی نکنند کم‌رنگ کنند، این واقعیّتِ او است؛ ذوب در انقلاب بود، انقلابیگری خطّ قرمز او بود. در این عوالم تقسیم به احزاب گوناگون و اسمهای مختلف و جناحهای مختلف و مانند اینها نبود امّا در عالَم انقلابیگری چرا، بشدّت پایبند به انقلاب، پایبند به خطّ مبارک و نورانیِ امام راحل (رضوان الله علیه) بود.» ۱۳۹۸/۱۰/۱۸
 
مولف: زهرا اسدپور
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: فرهنگی - دینی

25 دی 1398

حضور حماسی دانش آموزان آموزشگاه در دریای خروشان ملت

حضور حماسی و هوشمندانه دانش آموزان و همکاران آموزشگاه هم صدا با ملت بصیر و آگاه مشهد در راهپیمایی حمایت از جبهه مقاومت و ابراز همدردی با خانواده شهدای حادثه سقوط هواپیما
سه شنبه 24 دی ماه 98
مولف: زهرا اسدپور
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: فرهنگی - دینی

16 دی 1398

رفته سردار نفس تازه کند برگردد

*فردا سه شنبه مدرسه تعطیل نیست!*
فردا اگرچه امتحان ودرس نیست  اما حقیقت چیز دیگریست!
فردا مدرسه تعطیل نیست!
آری! کلاس‌های حقیقی درس ما، فردا در مراسم بزرگداشت حاج قاسم تشکیل می‌شود.
موضوع درس فردا، شجاعت و آزادگی سردار، ایثار و دلدادگی حاج قاسم، اخلاص و ولایت‌پذیری شهدای مدافع حرم؛
و معلّممان .........
حاج قاسم! فردا می‌آییم تا آنچه در حیات دنیوی‌ات از تو نیاموختیم، با حیات جاودانه‌ات بیاموزیم. می‌آییم تا فراموش نکنیم برای سرباز حسین علیه‌السلام، سرداریِ قلب‌ها نوشته‌اند. می‌آییم تا باشکوه برگزار کنیم مراسم عزای تورا...
وعده دیدار؛ سه شنبه ۱۷ دیماه ساعت ۹ الی ۱۱
مکان؛ نمازخانه آموزشگاه
همراه با سخنرانی ومداحی وختم قرآن و.....
و چه زیبا و امیدبخش سروده‌اند که:
رفته سردار نفس تازه کند برگردد
که ظهور گل نرگس به خدا نزدیک است
برگزاری مراسم سوگواری سردارمقاومت در آموزشگاه  با برنامه های مداحی و سخنرانی
 
گوشه هایی از ارادت و عشق دانش آموزان آموزشگاه در مراسم تشییع سردار دلها
 
گرامی داشت یاد و خاطره سردار مقاومت در آموزشگاه قبل از برگزاری آزمون شنبه مورخ 14 دی ماه  که با اجرای برنامه هایی از قبیل پخش کلیپ هایی درخصوص سردار پرافتخار اسلام قاسم سلیمانی، سردادن شعارهای حماسی، قرائت پیان نامه و عزاداری همراه بود.
 
حال و هوای دانش آموزان در سوگ غم انگیز سرداردلها
 
 
 
مولف: زهرا اسدپور
0  نظر
رتبه خبر: 
(0 نظر )
ارسال شده در خبر های: فرهنگی - دینی

14 دی 1398

سردار بزرگ و پر افتخار اسلام آسمانی شد

بسم الله الرحمن الرحیم
ملّت عزیز ایران!
سردار بزرگ و پرافتخار اسلام آسمانی شد. دیشب ارواح طیّبه‌ی شهیدان، روح مطهّر قاسم سلیمانی را در آغوش گرفتند. سالها مجاهدت مخلصانه و شجاعانه در میدانهای مبارزه با شیاطین و اشرار عالم و سالها آرزوی شهادت در راه خدا، سرانجام سلیمانی عزیز را به این مقام والا رسانید و خون پاک او به دست شقی‌ترین آحاد بشر بر زمین ریخت. این شهادت بزرگ را به پیشگاه حضرت بقیّة‌الله‌ ارواحنا فداه و به روح مطهّر خود او تبریک و به ملّت ایران تسلیت عرض میکنم. او نمونه‌ی برجسته‌ای از تربیت‌شدگان اسلام و مکتب امام خمینی بود، او همه‌ی عمر خود را به جهاد در راه خدا گذرانید. شهادت پاداش تلاش بی‌وقفه‌ی او در همه‌ی این سالیان بود، با رفتن او به حول و قوّه‌ی الهی کار او و راه او متوقّف و بسته نخواهد شد، ولی انتقام سختی در انتظار جنایتکارانی است که دست پلید خود را به خون او و دیگر شهدای حادثه‌ی دیشب آلودند. شهید سلیمانی چهره‌ی بین‌المللی مقاومت است و همه‌ی دلبستگان مقاومت خونخواه اویند. همه‌ی دوستان -‌و نیز همه‌ی دشمنان- بدانند خطّ جهاد مقاومت با انگیزه‌ی مضاعف ادامه خواهد یافت و پیروزی قطعی در انتظار مجاهدان این راه مبارک است. فقدان سردار فداکار و عزیز ما تلخ است ولی ادامه‌ی مبارزه و دست یافتن به پیروزی نهایی کام قاتلان و جنایتکاران را تلخ‌تر خواهد کرد.
ملّت ایران یاد و نام شهید عالی‌مقام سردار سپهبد قاسم سلیمانی و شهدای همراه او بویژه مجاهد بزرگ اسلام جناب آقای ابومهدی المهندس را بزرگ خواهد داشت و اینجانب سه روز عزای عمومی در کشور اعلام میکنم و به همسر گرامی و فرزندان عزیز و دیگر بستگان ایشان تبریک و تسلیت میگویم.
سیّدعلی خامنه‌ای
۱۳دی‌ماه ۱۳۹۸
مولف: زهرا اسدپور
0  نظر
رتبه خبر: 1
(2 نظر )
ارسال شده در خبر های: فرهنگی - دینی
قبلی  
1  2  3  4 
  بعدی
صفحه 1 از 4